رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ در گفت‌وگو با «صما» مطرح کردند:
منو اصلی

نظرسنجی

 • نظر شما در مورد سایت سازمان چیست؟

 • خیلی خوب
 • خوب
 • متوسط
 • معمولی

آب و هوا

 • دمای کنونی : description>

آمار بازدید وب سایت

 • امروز : 45

  ديروز : 254

  ماه : 4228

  بازدید کل : 147311

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ در گفت‌وگو با «صما» مطرح کردند:رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ در گفت‌وگو با «صما» مطرح کردند:
 • کد خبر: 1371
 • تاریخ ارسال: 1396/07/12

همکاری مراجع ذیربط، لازمه تحقق اهداف نظام مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به جایگاه این سازمان در بخش ساخت و ساز گفت: یکی از اهداف قانون نظام مهندسی، تامین آسایش و رفاه مردم است و در این فرآیند هدف موردنظر قانون نظام مهندسی، تامین رفاه و آسایش با صرفه اقتصادی است.

احمد خورشیدی در گفت‌وگو با «صما» تاکید کرد: این رویکرد در قانون دیده شده و با روند کنونی، می­توانیم بگوییم که به این سمت پیش می­رویم و در مسیر بهبود وضعیت صنعت ساختمان در مقایسه با گذشته، فاصله زیادی گرفته­ایم.

وی تاکید کرد: با نگاهی به شرایط فعلی دسترسی­ها، ساختمان­های مسکونی و تجاری، بیمارستان­ها و مدارس، می­بینیم که ضوابط ایمنی و از همه مهمتر مبانی مورد تاکید قانون یعنی تامین رفاه، آسایش و امنیت ساکنان و بهره­برداران ساختمان ها مورد توجه قرار می گیرد و همه این موارد متحول شده است.

خورشیدی همچنین سازمان نظام مهندسی را یکی از تخصصی­ترین سازمان­ها و تشکل­های حرفه­ای و یکی از بزرگترین آنها دانست که به صورت تخصصی در بخش ساخت وساز ورود کرده است و گفت: سازمان نظام مهندسی با ارائه پیشنهادات سازنده و همکاری­ در تدوین مباحث مقررات ملی و حضور در جلسات تخصصی سازمان با دیگر متولیان امر ساخت­وساز در صنعت ساختمان کشور، نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند.

وی همچنین تخصصی شدن بحث مجریان ذی­صلاح در مراحل اجرا طراحی، نظارت و اجرا را در کل کشور الزامی دانست و گفت: اگر مجریان ذی­صلاح به طور جدی اجرایی شود، به یقین آینده روشن­تری را پیش روی سازمان نظام مهندسی می­بینیم و کیفیت ساخت­وسازها بهبود می یابد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویر احمد در ادامه سخنان خود عنوان کرد: ما خوش­بین هستیم و امیدواریم با ادامه این روند و ایجاد زمینه­های بهتر توسط مراجع همکار و دستگاه­های متولی ازجمله وزارت راه و شهرسازی، شهرداری­ها و... زمینه برای حضور بهتر و تخصصی­تر این مجموعه متخصص فراهم شود تا هدف قانون نظام مهندسی یعنی تامین رفاه و امنیت و بستر اقتصادی خوب برای بهره­برداران، محقق شود.

 

گالری عکس

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ در گفت‌وگو با «صما» مطرح کردند: