قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج
منو اصلی

نظرسنجی

 • نظر شما در مورد سایت سازمان چیست؟

 • خیلی خوب
 • خوب
 • متوسط
 • معمولی

آب و هوا

 • دمای کنونی : description>

آمار بازدید وب سایت

 • امروز : 43

  ديروز : 500

  ماه : 8430

  بازدید کل : 177715

قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوجقوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج
 • کد خبر: 1409
 • تاریخ ارسال: 1396/10/23

نماینده شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در ابتدای این دیدار احمدرضا خورشیدی ضمن بیان نقش و اثرگذاری مهندسی در ارتقاء کیفیت، امنیت و آسایش زندگی مردم یک جامعه، اظهار داشت: اگرچه هنوز تا هدف و ایده آل های مورد نظر در علم مهندسی فاصله داریم، اما  تاثیر مهندسی در صنایع و به ویژه در صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز کاملاً ملموس است.

 

قوانین نظام مهندسی؛ ضامن توسعه و پیشرفت مطمئن

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد هدف از قوانین نظام مهندسی ساختمان را تأمین آسایش، امنیت و رفاه مردم و شهروندان بیان و تصریح کرد: تمکین به این قوانین و مباحث مقررات ملی ساختمان  به عنوان تنها اصول حاکم بر ساختان سازی یک ضرورت انکار نشدنی است.

وی به برخی عوامل مؤثر در فرایند ساخت و سازها هم اشاره کرد و ادامه داد: در فرایند ساخت و ساز، کیفیت مصالح مورد استفاده، مهارت اجرا کننده و مجری،کیفیت تجهیزات و ابزار کار مورد استفاده و شرایط اقتصادی کارفرما و مالک بسیار اثرگذار است.

خورشیدی گفت: دستگاه های متولی ساخت و ساز شهری و مدیران شهری از جمله اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها، اداره کل استاندارد، سازمان نظام مهندسی ساختمان، سایر  دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و  سازمان صنعت و معدن و از همه مهم تر، خواست و اراده مردم در حفظ و افزایش سرمایه گذاری آنان در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

 

وی افزود: البته در این میان نقش بی بدیل رسانه ها و به ویژه رسانه ملی در امر فرهنگ سازی عمومی کمتر از دستگاه های اجرایی و نظارتی نیست.

اتهام زنی عجیب به یک سازمان!

خورشیدی ضمن ابراز تأسف از اظهارات غیراخلاقی و غیر تخصصی برخی از افراد و دستگاه ها نسبت به سازمان نظام مهندسی ساختمان و جامعه بزرگ مهندسی، این دست اقدامات را ناشی از عدم شناخت و آگاهی ناچیز آنان از قانون نظام مهندسی ساختمان و فرایند ساختمان سازی دانست و ابراز داشت: در شرایطی که تمام کشورهای پیشرفته، توسعه فن ، تکنولوژی و صنعت خود را مرهون علم، تخصص و تلاش متعهدانه جامعه مهندسی می دانند، برخی تلاش ها و  اتهام زنی های بی اساس برای تضعیف جایگاه تخصصی این قشر فرهیخته با قریب به پانصد هزار عضو، ابداً به نفع و صلاح یک کشور اسلامی در حال توسعه نیست.

رئیس نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد در پایان ضمن تقدیر از هیئت نمایندگان استان و به ویژه نماینده کهگیلویه بزرگ، بیان کرد: با ارتباط خوب و سازنده نمایندگان و به ویژه عدل هاشمی پور با سازمان مرکزی نظام مهندسی ساختمان، قطعاً حمایت این عزیزان می تواند گره گشای مشکلات پیش روی سازمان باشد.

پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان بزرگ یاسوج

عدل هاشمی در این دیدار اظهار داشت: باید برای پروژه های مهم کهگیلویه و بوراحمد از جمله بیمارستان بزرگ یاسوج، روز شمار تابلوی روند پیشرفت پروژه نصب شود تا هم پمانکار به وظیفه اش حساس شود و هم با دیدن روند عملیات اجرایی پروژه ها، مردم امیدوار شوند.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی ضن بیان حمایت قاطع از سازمان نظام مهندسی ساختمان، گفت: وقتی اسم نظام مهندسی را می شنوم لذت میبرم، اعتقاد دارم هرکاری برای اینکه درست انجام شود باید مهندسی درست و اصولی داشته باشد.

 

وی بیان کرد: در کشور قانون زیاد داریم، حالا نوبت به نظارت بر اجرای قوانین است، این نظارت هم بدون شک تخصص و تجربه می خواهد، در حوزه خودم نیاز به کسی ندارم پروژه ها را کنترل کند، خودم به روز از جزئیات و روند اجرایی همه پروژه ها مطلع هستم و به دقت رصد میکنم.

هاشمی پور با اشاره به کمبود بودجه و اعتبارات دستگاه های استان، گفت: اگر پول باشد که هر آدم بی سوادی هم می تواند کار کند، هنر مدیریت این است در شرایط بودجه ای و اعتباری کنونی کار کند و مطمعن باشید وقتی کار برای مردم و رضای خدا باشد بقیه ملزومات هم فراهم می شود.

چرایی مهاجرت مردم از دهدشت

در ادامه عمران کهزادی با اشاره به سرکشی های مستمر سازمان نظام مهندسی ساختمان از مناطق مختلف کهگیلویه بزرگ، اظهار داشت: همگامی و همراهی شهرداری ها و دور نزدن قوانین توسط آنها قطع به یقین ارتباط مستقیمی با بهبود روند ساخت و سازها و افزایش کیفیت سازه ها دارد و از این رو ضرورت دارد همکاری آنها جلب شود.

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: دهدشت چند سالی است مهاجر فرست شده، باید دید چرا این روند بوجود آمده است، قطعا بخشی از ایراد به مدیران بر می گردد که امید است با ارتقاء کیفیت زندگی و ساخت و سازها این روند معکوس شود.

کهزادی خطاب به مسئولان بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: وقتی کار طراحی را یک مهندس متخصص انجام می دهد شاهد افزایش کیفیت خدمات هستیم، تقاضا داریم مسئولیت طرح هادی را به مهندسان مربوطه واگذار کنید تا شاهد افزایش کیفیت این دست طرح ها باشیم.

 

 

گالری عکس

قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج
قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج
قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج
قوانین نظام مهندسی ساختمان ضامن پیشرفت و توسعه/پیشنهاد عدل هاشمی برای بیمارستان یاسوج