تمهیداتی برای رعایت استاندارد مصالح ساختمانی در استان اندیشیده شود
منو اصلی

نظرسنجی

 • نظر شما در مورد سایت سازمان چیست؟

 • خیلی خوب
 • خوب
 • متوسط
 • معمولی

آب و هوا

 • دمای کنونی : description>

آمار بازدید وب سایت

 • امروز : 41

  ديروز : 500

  ماه : 8428

  بازدید کل : 177713

تمهیداتی برای رعایت استاندارد مصالح ساختمانی در استان اندیشیده شود



تمهیداتی برای رعایت استاندارد مصالح ساختمانی در استان اندیشیده شود
 • کد خبر: 60
 • تاریخ ارسال: 1393/11/08

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: اداره کل استاندارد بر روی مصالح ساختمانی و محصولاتی که با جان مردم سر و کار دارد حساس شود.

پژمان نیک اقبالی در نشست شورای استاندارد در استان با بیان اینکه بحث استاندارد در استان تا حدی مغفول مانده است، اظهار داشت: استانداردهای لازم در زمینه تولید و مصرف مصالح ساختمانی در احداث ساختمان، تأسیسات، جاده و ... می بایست رعایت شود.

وی، تأکید کرد: استاندارد با نظارت کارشناسانه و قوی اقدامات لازم را در خصوص کیفیت محصولات اجرایی کند و در این راستا از همه ابزارهای قانونی و حمایت دستگاه های مرتبط استفاده کند.

نیک اقبالی با  اشاره به اینکه کیفیت مصالح ساختمانی مستقیما با جان افراد سرو کار دارد اظهار داشت: دستگاه های راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرداری و شورای که دستگاه های زیربنایی شورای فنی هستند با انتخاب مرجعی در راستای ارتقا و بهبود کیفیت مصالح مورد استفاده تدابیری بیاندیشند.

وی، گفت: دستگاه های عمرانی با آوردن شرط کیفیت بالای مصالح ساختمانی در شرایط پیمان و حتی تعیین نوع محصولات مورد استفاده پیمانکار را موظف به انتخاب مصالح استاندارد کنند .

نیک اقبال، با تأکید بر اینکه تولید کالاهای فاقد استاندارد در استان باید متوقف شود، گفت: در خصوص مصالح ساختمانی تولید تیرچه های جوشی ممنوع شده است و نباید بیش از این اجازه داد در استان تولید شوند و همچنین لازم است در زمینه تولید فوم حساسیت ایجاد شود.

معاون عمرانی همچنین نظارت بر استاندارد در کار نیروی انسانی در بخش های مختلف به ویژه بخش ساختمان را ضروری دانست و گفت: کارگر، پیمانکار، مهندس ناظر و تمامی عوامل در ساخت یک ساختمان یا بنا می بایست از نظر استانداردهای حرفه ای کنترل شود و در این راستا اداره استاندارد و فنی و حرفه ای می توانند استانداردهایی تعریف و اجرایی کنند.

وی، با بیان اینکه استاندارد نیروی کار در کشور نهادینه نشده است ولی در استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز نهادینه نشده است، گفت: قوانین، مصالح ساختمانی و نیروی انسانی حلقه هایی هستند که رعایت آنها در ساختمان لازم است.