دستگاه های اجرایی از خرید کالاهای غیراستاندارد خودداری کنند
منو اصلی

نظرسنجی

 • نظر شما در مورد سایت سازمان چیست؟

 • خیلی خوب
 • خوب
 • متوسط
 • معمولی

آب و هوا

 • دمای کنونی : description>

آمار بازدید وب سایت

 • امروز : 43

  ديروز : 500

  ماه : 8430

  بازدید کل : 177715

دستگاه های اجرایی از خرید کالاهای غیراستاندارد خودداری کننددستگاه های اجرایی از خرید کالاهای غیراستاندارد خودداری کنند
 • کد خبر: 61
 • تاریخ ارسال: 1393/11/08

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی و خدمات رسان موظف هستند از خرید کالاهایی که تحت پوشش استاندارد اجباری هستند اما استاندارد را رعایت نمی کنند، خودداری کنند.

سید موسی خادمی در نشست بررسی مشکلات اداره کل استاندارد با بیان این مطلب اظهار داشت: استاندارد و ضرورت وجود آن یک تجربه بشری اثبات شده است و در کشور نیز در زمینه اجرایی شدن آن نهادها و قوانین و مقررات لازم وجود دارد.

وی، تأکید کرد: ذیحسابان و ناظران دستگاه های اجرایی لازم است در زمینه کنترل عدم خرید کالاهای فاقد استاندارد در دستگاه اقدام کنند.

وی، با بیان اینکه اداره استاندارد یکی از دستگاه های نظارتی است، اظهار داشت: ابزار قانونی لازم برای این اداره در نظارت و کنترل بر استانداردها وجود دارد و این اداره می بایست در اجرای این قوانین اقدام کند.

استاندار اظهار داشت: هیچ دلیلی برای ادامه تولید کالای غیراستاندارد در استان وجود ندارد و اگر کالای فاقد استانداردی در استان تولید می می شود تولید آن می بایست متوقف شود و اداره استاندارد در این راه می تواند از همه توان قانونی و نظارتی خو بهره گیرد.

کمیته نظارت بر تولیدات بخش راه و ساختمان تشکیل شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته نظارت بر تولیدات بخش راه و ساختمان اعم از تولید مصالح و احداث ساختمان با حضور دستگاه های مرتبط تشکیل و در زمینه نحوه نظارت بر تولید مصالح، احداث ساختمان راهکارهای عملی ارایه دهد.

خادمی، با بیان اینکه یکی از وظایف ناظر چک کردن مصالح است، اظهار داشت: در این راستا مشکلاتی وجود داردکه لازم است توسط این کمیته برای رفع و برطرف نمودن آنها راه حل های لازم ارایه شود.

استاندار، با بیان اینکه دستگاه های اجرایی جزئی از شخصیت حقوقی دولت هستند، افزود: به وجود آمدن اختلاف میان دستگاه های اجرایی طبیعی است ولی این اختلاف می بایست در مجموعه دولت برطرف شود.

اختلافات دستگاه های اجرایی در درون دولت حل و فصل شود

خادمی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی به عنوان یک شخصیت حقوقی نمی توانند از یکدیگر شکایت کنند، ضمن تأکید بر اینکه کشاندن اختلاف میان دستگاه های اجرایی انرژی کار و فعالیت از بین می رود، گفت: توصیه می شود مشکلات دستگاه ها در درون دولت حل و فصل شود.